Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza 16 października o godz. 17.00  dzieci w wieku 2-5 lat ze swoimi rodzicami na spotkanie Klubu Bajaczek.

kub x

 

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza 18 października  godz. 16.30 na Twórcze Środy.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY ze względu na ograniczoną liczbę uczestników.
tel. 55 644 33 02 , e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w Wypożyczalni dla Dorosłych.

t

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza młodzież w wieku 13-15 lat do udziału w Nocy Agentów.

Na czym polega akcja?

Tym razem grupy wcielą się w rolę agentów tropiących złoczyńców.

Śledzenie, odnajdywanie ukrytych przesyłek, łamanie szyfrów i raportowanie do centrali skutkować będzie odnalezieniem niezwykle ważnych dokumentów - za których zwrot czekają nagrody! Akcję w Miejskiej Bibliotece Publicznej poprowadzi Krzysztof Petek - dziennikarz, pisarz, organizator wypraw i instruktor survivalu.

Akcja organizowana jest w ramach projektu Braniewski Maraton Literacki dofinansowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Program Partnerstwo dla Książki 2017).

Regulamin oraz oświadczenie dostępne na stronie biblioteki : http://www.biblioteka.braniewo.pl/wydarzenia/333-noc-agentow

Noc Agentowmini

5 października 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie gościliśmy grupę Kalander, która specjalizuje się w warsztatach papierniczych.

Najmłodsi uczestnicy mieli okazję wyprodukować własnoręcznie kartki papieru, zmierzyć się z trudną sztuką kaligrafii czy zabarwić papier stosując dawną chińską metodę barwienia. Mamy nadzieję, że dzisiejsze zajęcia na długo pozostaną w pamięci uczniów.
Spotkanie zostało zorganizowane z projektu Braniewski Maraton Literacki dofinansowanego z MKiDN (program Partnerstwo dla Książki 2017).

inf cos

 

3. października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie odbyło się spotkanie Klubu Podróżnika, na którym gościł Władysław Grodecki - jeden z najbardziej znanych polskich podróżników

Podróże Władysława Grodeckiego trwają już ponad 40 lat, podczas których zwiedził ok. 100 krajów, w tym trzykrotnie odbył podróż dookoła świat. Podczas październikowego spotkania w Klubie Podróżnika swoje opowieści wzbogacił obrazem, prezentując autorski film nakręcony podczas jednej z podróży. Uczestnicy spotkania mieli okazję nie tylko posłuchać o ciekawych i egzotycznych miejscach, ale również zobaczyć jak żyją rdzenni mieszkańcy małych, afrykańskich wiosek oraz usłyszeć szum wielkich wodospadów, muzykę ulicznego karnawału w Brazylii i pieśni śpiewane podczas mszy odprawianej przez misjonarzy.
Dziękujemy Panu Władysławowi za to wyjątkowe spotkanie.

aleja podroznikow