Niedziela, 14-07-2024

Szanty nad Zalewem

12 i 13  lipca już po raz ósmy Tolkmicko rozbrzmiewać będzie muzyką.  W tolkmickim porcie, na Festiwalu Szanty nad Zalewem znów pojawią się znakomici artyści, a po falach Zalewu Wiślanego popłyną dźwięki muzyki ...

Serdecznie zapraszamy miłośników żagli oraz wszystkich spragnionych dobrej rozrywki i klimatycznej muzyki. Każdy, kto ma ochotę pośpiewać, potańczyć, zasłuchać się w muzyczne opowieści, a przy okazji smacznie zjeść, zakocha się w naszym polskim Saint-Tropez.

Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa morskich fotografii Mariusza Bartosika, a o zachodzie słońca główki portu jak co roku rozbłysną feerią najpiękniejszych kolorów lata... Przybywajcie!

Organizatorzy

tolkmicko plakat jpg

Warsztaty scrapbookingu DLA DOROSŁYCH

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na warsztaty scrapbookingu DLA DOROSŁYCH, które odbędą się 11 lipca (CZWARTEK), o godz. 17:00. Warsztaty poprowadzi Pani Maria Brzozowska.

Scrapbooking to forma rękodzieła polegająca na ozdabianiu kartek, albumów itp. za pomocą wycinanek, naklejek i wielu innych elementów. Tą techniką można wykonać efektowne zaproszenia, kartkę urodzinową czy album ze zdjęciami.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy tel. 55 644 33 02!

Spotkanie realizowane w ramach inicjatywy oddolnej pt.: “Historie niepisane” w ramach programu BLISKO finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

scrap dla doroslych

Warsztaty scrapbookingu DLA DZIECI

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na warsztaty scrapbookingu DLA DZIECI (od lat 7), które odbędą się 11 lipca (CZWARTEK), o godz. 11:00. Warsztaty poprowadzi Pani Maria Brzozowska.

Scrapbooking to forma rękodzieła polegająca na ozdabianiu kartek, albumów itp. za pomocą wycinanek, naklejek i wielu innych elementów. Tą techniką można wykonać efektowne zaproszenia, kartkę urodzinową czy album ze zdjęciami.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy tel. 55 644 33 02!

Spotkanie realizowane w ramach inicjatywy oddolnej pt.: “Historie niepisane” w ramach programu BLISKO finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

scrapdladzieci

WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ 2024 „KSIĄŻKOWE PODRÓŻ"

Od 1 lipca Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na letnie spotkania dla dzieci. Oczywiście tematem przewodnim będą „KSIĄŻKOWE PODRÓŻE”.

"Odwiedzimy las, egzotyczną wyspę, odkryjemy włoski klimat, podążymy górskimi szlakami, zachwycimy się letnim ogrodem i paletą wakacyjnych barw. Przed nami szereg działań, zabaw literackich, plastycznych i ruchowych".

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat do aktywnego udziału w naszych zajęciach, które odbędą się w poniedziałki, środy i piątki w godz. 11.00-13.00.

Terminy i tematyka spotkań:

1, 3, 5 lipca             „Las zaprasza nas”

8, 10, 12 lipca          „Na egzotycznej wyspie”              

15, 17, 19 lipca        „We włoskim klimacie”

22, 24, 26 lipca        „Górskie wędrówki”

29 lipca, 31 lipca, 2 sierpnia      „W letnim ogrodzie”

5, 7, 9 sierpnia        „Paleta wakacyjnych kolorów”

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Zapraszamy do zapoznania się z planem spotkań w bibliotece oraz regulaminem wakacyjnych zajęć.

Warunkiem uczestnictwa dzieci w zajęciach jest dostarczenie pisemnej zgody rodzica/ opiekuna prawnego. Dokument do pobrania w załączniku, wraz z plakatem i banerem.

https://www.biblioteka.braniewo.pl/o-nas/oddzial-dla-dzieci-pietro-ii/zajecia/1453-wakacje-z-biblioteka-2024

PLAKAT WAKACJE 2024

Spotkanie autorskie z Agnieszką Pietrzyk

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza serdecznie na spotkanie autorskie z Agnieszką Pietrzyk!
Kiedy? 14 czerwca (piątek), godzina: 17:00
To wyjątkowa okazja, aby poznać autorkę osobiście, posłuchać opowieści o jej twórczości, zadać pytania i zdobyć autograf! Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia! Do zobaczenia!
Agnieszka Pietrzyk urodzona w Elblągu, z wykształcenia jest historykiem literatury, studia doktoranckie w zakresie literaturoznawstwa ukończyła na Uniwersytecie Gdańskim. Zadebiutowała w 2008 roku powieścią grozy.
Wydana w 2016 roku „Śmierć kolekcjonera” otworzyła tzw. elbląską serię z komisarzem Kamilem Soroką oraz prokurator Mileną Łempicką-Krol w rolach głównych. Kolejne części tego cyklu to „Porwanie” oraz świetnie przyjęty thriller „Zostań w domu”. Jest także autorką thrillerów „Nikt się nie dowie”, „Kto czyni zło”, „Las zaginionych” oraz "Terytorium".
Spotkanie realizowane w ramach inicjatywy oddolnej pt.: "Historie niepisane" w ramach programu BLISKO finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 
Agnieszka Pietrzyk

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie Klub Podróżnika Swietłana Pawlenko

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na spotkanie w Klubie Podróżnika pod hasłem ,,Wielokulturowa Syberia cz. III"
Odbędzie się ono 24 maja o godz. 17.00 w Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie Zaprasza przy ul. Katedralnej 7, w Czytelni dla Dorosłych.
Gościem naszego spotkania będzie znana już naszym klubowiczom Swietłana Pawlenko, która będzie kontynuować niewyczerpany jak dotąd temat tej zagadkowej krainy.

Wstęp wolny!

 
 KP_-_Swietłana.png
 
KP_-_Swietłana_851_x_315_px.png
1a.jpg
1b.jpg
1c.jpg
 
 
 

Miejska Biblioteka w Braniewie - Magdalena Kordel (spotkanie autorskie)

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na spotkanie autorskie z pisarką Magdaleną Kordel, autorką bestsellerowych powieści, m.in. cyklu Malownicze i Uroczysko, które pokochały miliony czytelniczek!
Spotkanie odbędzie się 20 maja (poniedziałek), o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie. Wstęp jest bezpłatny!
 
Spotkanie realizowane w ramach projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność - „Nasze wspólne miejsce – BIBLIOTEKA”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
 baner.jpg
plakat_A4.jpg

Bum bum rurki!

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza do udziału w zajęciach dla dzieci.

13 maja o godz. 16.00 zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat z rodzicami, opiekunami na zajęcia zatytułowane „Bum bum rurki!. Przed nami godzina dobrej zabawy. Przeczytamy melodyjne teksty, wierszyki, wydobędziemy dźwięki z nietypowych instrumentów a co za tym idzie dowiemy się jaki rytm kryje się w bum bum rurkach. Zajęcia dla wszystkich, którzy nie boją się wyzwań. Nie będziemy uczyć się grać, bo nie jesteśmy pracownią muzyczną a bawić się słowem i dźwiękiem.
Zajęcia są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.
Prosimy o przemyślane decyzje.
 
14 maja o godz. 16.00 zapraszamy dzieci w wieku 3-5 lat z rodzicami, opiekunami na zajęcia zatytułowane „Zaczytana rodzinka”. To propozycja warsztatów, które na przemian z rodzinnymi „Plastycznymi robótkami”, będą przebiegać pod jednym przewodnim szyldem czyli R.A.Z.E.M. – RADOŚNIE, AKTYWNIE, ZABAWNIE, EMOCJONUJĄCO, MIŁO.
Zapraszamy miłośników wspólnego czytania. R.A.Z.E.M. odkryjemy moc drzemiącą w książkach. DZIELMY SIĘ TYM CO DOBRE!
Uwaga: Przynosimy ulubioną książeczkę!
Zajęcia są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.
Prosimy o przemyślane decyzje i informację w przypadku rezygnacji z zajęć.
 
Kontakt telefoniczny:
Oddział dla Dzieci: 55 644 33 05
 
12