Niedziela, 14-07-2024

"TRZY SAMOCHODY" - spotkanie z autorami oraz pokaz specjalny najnowszego filmu Alicji Sokół

Serdecznie zapraszamy na potkanie z autorami oraz pokaz specjalny najnowszego filmu krótkometrażowego Alicji Sokół „Trzy samochody”. 8 listopada 2023 r. godzina 17:00 – Kino Baszta – Braniewskie Centrum Kultury

W spotkaniu udział wezmą:

Alicja Sokół - reżyserka filmu, studentka trzeciego roku w Warszawskiej Szkole Filmowej. Laureatka nagrody im. Lucjana Bokińca za film „Mój brat rybak” na 46 Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Współscenarzystka czwartego sezonu „Kontroli” i serialu „Random”

Kajetan Falkowski - autor zdjęć,

Kornel Duchaczek - dźwiękowiec,

Ihnatii Mozgunov - montażysta,

Aleksandra Biedrzycka - mieszkanka Braniewa oraz Studentka ASP w Krakowie, która tworzyła ilustracje do filmu "Trzy Samochody". Po pokazie filmu odbędzie się wystawa prac autorki, na której zobaczyć będziemy mogli kolejne etapy prac nad finalną wersją animacji.

Trzy rodziny ukraińskich uchodźców znalazły azyl w nadmorskiej miejscowości w Polsce. Każda z nich snuje swoją opowieść o niebezpiecznej ucieczce przed wojną. Ich samochody przewiozły wraz z nimi kawałek tragicznej historii ich życia, które już nigdy nie będzie takie samo.

"Trzy samochody" to dyplomowy film dokumentalny wyprodukowany przez Warszawską Szkołę Filmową, miał swoją premierę w konkursie kwalifikującego do Oscara Warsaw Film Festival! Film został nominowany na 35. PFF America, czyli na Festiwalu Filmów Polskich w Chicago. Dużą częścią filmu są animacje, stworzone we współpracy z braniewianką, Aleksandrą Biedrzycką.

https://bck.braniewo.pl/index.php/55-wydarzenia/347-trzy-samochody-spotkanie-z-autorami-oraz-pokaz-specjalny-najnowszego-filmu-alicji-sokol

 

braniewo news