FE POPC poziom pl 1 rgb

Gmina Miasta Braniewa realizuje przedsięwzięcie grantowe „Poprawa dostępności budynku Urzędu Miasta Braniewa”, finansowane w ramach projektu „Dostępny samorząd - granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Celem przedsięwzięcia grantowego jest kontynuacja działań w celu poprawy dostępności gminy w obszarach dostępnośc icyfrowej, architektonicznej i komunikacyjno – informacyjnej, w tym budynku Urzędu Miasta. Dlatego w ramach projektu zaplanowano :

- budowę nowej strony internetowej

- zakup 4 pętli indukcyjnych stanowiskowych  (Pętla indukcyjna – urządzenie, które zmienia dźwięk na fale elektromagnetyczne i w ten sposób dostarcza go do aparatu słuchowego. Ułatwia słyszenie i rozróżnianie mowy zapewnienie dostępności dla osób niedosłyszących).

- zakup zestawu nagłośnienia konferencyjnego – Zestaw nagłośnienia konferencyjnego będzie przeznaczony do sali sesyjnej Rady Miasta.

- zakup i montaż planów tyflograficznych z rozkładem pomieszczeń na terenie budynku urzędu (tyflomapy poprawiają dostępność dla osób z problemami wzroku)

Przez cały czas wdrażania gmina będzie obsługiwana przez podmiot świadczący doradztwo w zakresie dostępności cyfrowej, architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej.

Wartość grantu: 50 000 PLN

pfr