EFRR

Miasto Braniewo uzyskało dofinansowanie na realizację projekt pn.: „Nowe życie wieży bramnej zamku biskupiego w Braniewie“ w ramach RPO Warmia i Mazury 2014-2020, podziałania 6.1.1 Dziedzictwo kulturowe. Łączna wartość projektu: 3 559 481,86 zł, z czego dofinasowanie to 3 025 559,58zł.Wartość remontu wieży bramnej to 2 683 965 zł ( koszt robót budowlanych, konserwatorskich i nadzoru inwestorskiego). Koszt rekonstrukcji muru : 700 593,02 PLN

EFRR

Utworzenie stref rekreacji i odpoczynku - zagospodarowanie parku przy byłej stadninie ul. Moniuszki.
Decyzją Zarządu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego z dnia 17.07.2018, projekt pn: „Nowe życie stadniny koni w Braniewie - różnorodne biologicznie strefy rekreacyjno-wypoczynkowe" otrzymał dofinansowanie w ramach działania 5.3 Ochrona różnorodności biologicznej RPO Warmia i Mazury 2014-2020.

EFRR

Gmina Miasta Braniewa realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020: Priorytet Inwestycyjny: Wspieranie efektywności energetycznej, inteligentnego zarządzania energią i wykorzystania odnawialnych źródeł energii w infrastrukturze publicznej, w tym w budynkach publicznych i w sektorze mieszkaniowym
Działanie: RPWM.04.03.00 Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków
Poddziałanie: RPWM.04.03.01 Efektywność energetyczna w budynkach publicznych,
projekt pn.
„Termomodernizacja obiektów oświatowych i użyteczności publicznej w ramach rewitalizacji Miasta Braniewa”

Rybactwo

Zadanie: Rozbudowa placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Braniewie – ul. Różana 14.

W dniu 15 kwietnia 2019r, w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie,  podpisana została  umowa o dofinansowanie „Rozbudowa placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim w Braniewie” w ramach działania „ Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4  „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”  zawartym w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze”. Wartość projektu wynosiła  253 354,00 zł. natomiast dofinansowanie wyniosło 100 000,00 zł.

Rybactwo

Skatepark ul. Łąkowa w Braniewie. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”w ramach Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej", działanie "Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność"
Kwota realizacji 769 000,00 zł