9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej walczy z koronawirusem i już po raz drugi organizuje akcję szczepień przeciwko COVID‑19 dla mieszkańców Braniewa i okolic. Wojskowy punkt szczepień otwarty zostanie w piątek (16 lipca) w Klubie 9BBKPanc. (byłe Kasyno) przy ul. Sikorskiego 41 w Braniewie. Brygadowi ratownicy medyczni realizować będą szczepienia jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson. Punkt czynny będzie od godz. 8:00 do 12:00. Do dyspozycji będzie miał ponad 130 dawek preparatu. Nie obowiązuje wcześniejsza rejestracja, ale na szczepienie zapraszani są jedynie pełnoletni niezaszczepieni chętni. Przypomnijmy, że pierwsza tego typu otwarta akcja wojskowych szczepień została uruchomiona w sobotę (10 lipca) podczas pikniku w koszarach przy Al. Wojska Polskiego w Braniewie. W ciągu trzech godzin medykom z 9 brygady udało się zaszczepić wówczas prawie 60 chętnych.

Wszystkie informacje dostępne są pod adresem:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Łagodniejsze restrykcje przy utrzymującym się niskim poziomie zachorowań

Dane z ostatnich dni pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Odpowiedzialne zachowanie, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i coraz większa liczba osób zaszczepionych przeciw COVID-19 dają rezultaty. W ostatnim czasie obserwujemy spadek dziennej liczby zachorowań. Jeśli ta tendencja będzie się utrzymywała – w maju restrykcje będą stopniowo łagodzone. Nie oznacza to jednak, że pokonaliśmy koronawirusa. Walka trwa. Dlatego pomimo znoszenia obostrzeń, pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa!

Pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego odbyło się kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu w Sejmie RP wzięli udział m.in. wicepremier Jarosław Kaczyński, Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, minister zdrowia Adam Niedzielski, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński oraz szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Ponadto w formule online w spotkaniu uczestniczyli też pozostali ministrowie rządu. Głównym tematem była aktualna sytuacja epidemiczna w kraju oraz przebieg i efektywność Narodowego Programu Szczepień. Rezultatem rozmów było podjęcie decyzji o przyspieszeniu rejestracji na szczepienia dla osób 60+.

Szczegóły dostępne pod adresem:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/posiedzenie-rzadowego-zespolu-zarzadzania-kryzysowego-przyspieszenie-rejestracji-na-szczepienia-dla-osob-60

Szanowni mieszkańcy !

Informujemy, iż Gmina Miasta Braniewa, na podstawie decyzji Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 12 stycznia 2021 r. przystąpiła do organizacji transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób z niepełnosprawnościami.

W związku z powyższym od dnia dzisiejszego (15.01.2021 r.) do odwołania, w dni robocze w godz. 8:00-15:00 w Urzędzie Miasta Braniewa, pod nr tel. 55 644 01 15 można będzie po zarejestrowaniu się osoby punkcie szczepień i po uzyskaniu terminu szczepienia, zgłosić zapotrzebowanie na transport*.