Opinia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny z dnia 19 marca 2020 r. (znak: B-BK-547-47/20), dotyczącą koniecznego zakresu mycia i dezynfekcji instalacji wentylacyjnej i klimatyzacyjnej w obiektach użyteczności publicznej w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19.

opinia_NIZP_-_PZH_w_sprawie_zaleceń_dla_klimatyzacji_COVID19_4.pdf

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19.

Więcej informacji na stronie : 

https://www.gov.pl/web/koronawirus/4-etap-odmrazania

iv etap

 

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie braniewskim na dzień 18.05.2020 r.

oraz dzienny raport o koronawirusie ze stanem na 19 maja 2020 r. godz. 10.00

 raport19 05

Komunikat Burmistrza Miasta Braniewa
Informuję, że w dniu 16.05.2020 r. (sobota), w godz.17-20 na terenie miasta Braniewa przeprowadzona zostanie kolejna V tura dezynfekcji przestrzeni publicznej .
Zdezynfekowane zostaną wiaty przystankowe, ławeczki na skwerach i placach ,wejścia do instytucji publicznych, targowisko miejskie, skatepark, orliki oraz miejsca spacerowe i wypoczynkowe najczęściej użytkowane przez mieszkańców .
Prace prowadzą strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie.
Bardzo proszę o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności w pobliżu prowadzonych prac oraz nie utrudnianie strażakom przeprowadzania zabiegu.

dez1

Od 24 marca adepci Akademii Wojsk Lądowych wspierają żołnierzy z 4. Warmińsko- Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w kluczowych obszarach zadań na rzecz walki z koronawirusem. Dwa tygodnie później do Brygady Obrony Terytorialnej w Olsztynie dociera kolejna grupa studentów w mundurach, tym razem z Wojskowej Akademii Technicznej.

W ramach prowadzonej przez Wojska Obrony Terytorialnej operacji „Odporna Wiosna” 78 podchorążych ramię w ramię z Terytorialsami 4W-MBOT od ponad dwóch miesięcy wspiera lokalną społeczność.

Żołnierze dostarczają żywność i leki kombatantom oraz osobom przebywającym na kwarantannie. Wspomagają działania logistyczne związane z transportem żywności do miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej oraz DPS.

„Wszystko po to by zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa i ograniczyć kontakty międzyludzkie”, podkreśla szer. Sabina MAZUREK z 4. Warmińsko- Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Celem naszych działań jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnej. Wspieramy osoby potrzebujące, samorządy, ośrodki opieki medycznej, służby sanitarne oraz służby medyczne. Wpieramy również kombatantów Armii Krajowej w dostarczaniu ciepłych posiłków. To było jednym z pierwszych działań jakiego podjęli się żołnierze. Zaangażowanie podchorążych jest ogromne i nieocenione w każdym obszarze.

Dla studentów AWL i WAT to zderzenie się z nowym środowiskiem, otoczeniem i regionem
z czym doskonale jednak sobie radzą, jak podkreśla plut. pchor. Jan DUMA z Wojskowej Akademii Technicznej.

Dziś opuszczamy koszary ale wierzę, że jeszcze tu wrócimy, może na dłużej, mówi studentka czwartego roku Akademii Wojsk Lądowych plut. pchor. Ewa GANDZEL.

Ostatnie kilka tygodni były bardzo intensywne w działaniach na rzecz walki z COVID- 19 na Warmii i Mazurach. Podchorążowie zasilają bataliony lekkiej piechoty miedzy innymi w Giżycku, Morągu, Braniewie i Olsztynie.

ppor. Paulina NASIADKA / szer. Sabina MAZUREK
4 W-MBOT

2

3

1