Szanowni mieszkańcy !

Informujemy, iż Gmina Miasta Braniewa, na podstawie decyzji Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 12 stycznia 2021 r. przystąpiła do organizacji transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób z niepełnosprawnościami.

W związku z powyższym od dnia dzisiejszego (15.01.2021 r.) do odwołania, w dni robocze w godz. 8:00-15:00 w Urzędzie Miasta Braniewa, pod nr tel. 55 644 01 15 można będzie po zarejestrowaniu się osoby punkcie szczepień i po uzyskaniu terminu szczepienia, zgłosić zapotrzebowanie na transport*.

Cały świat oczekuje na szczepionkę przeciw COVID-19, jednak przy obciążonej służbie zdrowia, pojawia się pytanie – kto masowo wykona szczepienia? Sytuacja związana z pandemią jest poważna, dlatego już dziś należy pomyśleć o usprawnieniu polskiego systemu zdrowia. Obecnie procedowana jest Ustawa o Zawodzie Farmaceuty, w której zaproponowano poprawkę umożliwiającą realizację szczepień ochronnych przez farmaceutów w aptekach. Według ekspertów Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy oraz Naczelnej Izby Aptekarskiej wprowadzenie usprawniających zmian systemowych w tych trudnych czasach jest kluczowe. Jesteśmy coraz bliżej, by udrożnić Polski system opieki zdrowotnej niż kiedykolwiek.

Od 17 października w całym kraju wprowadzamy nowe narzędzia do walki z koronawirusem. W zależności od rozwoju sytuacji będziemy na bieżąco reagować i wprowadzać kolejne ograniczenia. Wszystko po to, aby ratować zdrowie i życie Polaków. Co zmieni się od najbliższej soboty? M.in. funkcjonowanie punktów gastronomicznych, działalność basenów i siłowni, a także maksymalna liczba uczestników zgromadzeń publicznych. Musimy na powrót ograniczyć kontakty społeczne – od tego zależy, jak szybko pokonamy drugą falę pandemii.

Więcej informacji na stronie - gov.pl/web/koronawirus

Walka z pandemią COVID-19 trwa. Aby była jeszcze bardziej skuteczna, dostosowujemy nasze działania do obecnej sytuacji. Co się zmienia? Wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa. Od 10 października zasady ze strefy żółtej zostają rozciągnięte na cały kraj. Jesteśmy mądrzejsi o doświadczenia z ostatnich miesięcy. Zwiększamy liczbę łóżek w szpitalach, a także usprawniamy proces koordynacji przepływu pacjentów pomiędzy placówkami. Dodatkowo, w każdym województwie powstanie szpital koordynacyjny, a w nim dodatkowe stanowiska intensywnej terapii dla pacjentów zarażonych koronawirusem.

Więcej informacji na stronie - gov.pl/web/koronawirus

Opinia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny z dnia 19 marca 2020 r. (znak: B-BK-547-47/20), dotyczącą koniecznego zakresu mycia i dezynfekcji instalacji wentylacyjnej i klimatyzacyjnej w obiektach użyteczności publicznej w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19.

opinia_NIZP_-_PZH_w_sprawie_zaleceń_dla_klimatyzacji_COVID19_4.pdf