W piątek (25.11.2022r.) w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie policjanci garnizonu Warmińsko - Mazurskiego podsumowali działania profilaktyczne, których adresatem są najmłodsi.

„Na ratunek Poli” to zbiór 13 rymowanych historyjek, w których tytułowa bohaterka musi zmierzyć się z niebezpiecznymi sytuacjami. Wydostać się z opresji pomaga jej bohater w niebieskim mundurze – policjant. Książkę napisała braniewska policjantka kom. Jolanta Sorkowicz a ilustracje do książki wykonał mieszkaniec Braniewa Wiktor Zygo.

„Profilaktyka Smyka” to kompleksowe działanie, które mają na celu w łatwy sposób przestrzec oraz uświadomić najmłodszych jakie niebezpieczeństwa czekają na nich w życiu codziennym. Dzięki zaangażowaniu policjantów, pomocy samorządów z powiatu braniewskiego, przygody Poli zostały zaprezentowane w szkołach naszego powiatu. Projekt szybko zyskał zainteresowanie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie nadisnp. Tomasza Klimka. Dzięki współpracy i zaangażowaniu policjantów oraz samorządów dzieci z całego województwa mogły poznać przygody Poli.

W wydarzeniu udział wzięli policjanci z braniewskiej komendy - Komendant Powiatowy Policji w Braniewie podinsp. Tadeusz Telenga, p.o. Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego nadkom. Krzysztof Stodulski oraz przedstawiciele braniewskich samorządów – Starosta Braniewski Karol Motyka, Burmistrz Miasta Braniewa Tomasz Sielicki, Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus.

W trakcie wczorajszej gali policjanci podsumowali efekt działań. W trakcie ich trwania zakupionych zostało prawie 40 tysięcy książeczek z przygodami Poli w tym również przetłumaczone na język ukraiński. Zakupiono również 1200 pakietów profilaktycznych. Policjanci przeprowadzili ponad 1200 spotkań z dziećmi.

Podczas gali wręczone zostały wyróżnienia osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozpowszechnienia wśród dzieci  przygód Poli. Jedną z tych osób była Dyrektor Braniewskiego Centrum Kultury Pani Anna Kowalczyk - opiekun artystyczny Profilaktyki Smyka.

Wręczone zostały również nagrody laureatom konkursu plastycznego, w którym dzieci zilustrowały swoją ulubioną przygodę niesfornej bohaterki. Komisja na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie nadinsp. Tomaszem Klimkiem nie miała prostego wyzwania, gdyż do organizatorów konkursy wpłynęło  ponad 1200 prac. Należy zaznaczyć, że drugie miejsce w konkursie zajął mieszkaniec gminy Lelkowo, 7-letni Antoni Kruszyński.

         I miejsce – Elljot Karniłowicz
         II miejsce – Antoni Kruszyński
         III miejsce -  Anastazja Wiśniewska

Uroczystość urozmaicona była występem grupy wokalnej i tanecznej z Braniewskiego Centrum Kultury. Aurelia Kwiatkowska z Ostródy wyrecytowała wiersz o Poli. Za oprawę dźwiękową odpowiedzialni byli reprezentanci Chóru Policji Garnizonu Warmińsko – Mazurskiego. Dzieci zebrane na sali miały okazję poznać sierżanta Bobra – maskotkę policji garnizonu warmińsko – mazurskiego.

82 207165

82 207173

Każda osoba prowadząca działalność musi mieć swoje konto na platformie internetowej PUE ZUS. Nie trzeba go jednak zakładać osobiście gdyż może to zrobić posiadający upoważnienie – pełnomocnik.

Do tej pory obowiązek posiadania profilu na PUE ZUS mieli płatnicy rozliczający składki za więcej niż 5 osób. Po zmianach w przepisach obowiązek ten dotyczy wszystkich przedsiębiorców – także właścicieli małych firm, czyli zatrudniających do 5 pracowników oraz tych, którzy płacą składki tylko za siebie. Konto trzeba obowiązkowo założyć do 30 grudnia samemu lub przez pełnomocnika.

Więcej szczegółów w załączonej notatce.

Informacja_prasowa_-Załóż_konto_sam_lub_upoważnij_swoja_księgową.doc

informacja

KAMPANIA „BIAŁA WSTĄŻKA”

Razem przeciwko przemocy: Kampania "Biała
        Wstążka" | Radomskie.info | Portal Informacyjny

Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie prowadzona w ponad 60 krajach świata międzynarodowa kampania społeczna skierowana do mężczyzn, mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet.

Jej głównym celem jest rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania.

Idea wywodzi się z Kanady. W 1991r. Kanadyjczycy włączyli się aktywnie w przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet inicjując tym samym trwającą już blisko 30 lat kampanię Białej Wstążki, właśnie wtedy w przeciągu zaledwie sześciu tygodni 100 tyś. mężczyzn  założyło białą wstążkę jako symbol osobistej deklaracji, że nigdy nie zostaną sprawcami przemocy wobec kobiet i będą na nią reagować.

Kampania odbywa się w ramach 16 Światowych Dni Przeciwko Przemocy. Rozpoczyna się 25 listopada w Międzynarodowym Dniu Przeciw Przemocy Wobec Kobiet upamiętniającym zamordowanie w 1960r. sióstr Mirabal, działaczek na rzecz praw człowieka w Republice Dominikany. Koniec kampanii „Białej Wstążki” przypada 10 grudnia w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka i podkreśla, że przemoc wobec kobiet jest łamaniem podstawowych praw człowieka.

0x0

Do udziału w tegorocznej edycji kampanii zapraszamy do Braniewskiego Stowarzyszenia Klubu Abstynenckiego, ul. Kościuszki 10, w sobotę 3 grudnia 2022 - w godzinach 10:00-12:00.

 

W tym dniu będą się odbywały dyżury specjalistów tj.:

radca prawny, pracownik socjalny, psycholog, terapeuta, policja

 

Przydatne numery :

22 668-70-00 (Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii”)

https://www.niebieskalinia.pl/

 

Klub Abstynenta

KOŚCIUSZKI 10,
14-500, Braniewo

 
MOPS Braniewo

https://www.mops.braniewo.pl/index.php/zespol-interdyscyplinarny/formy-przemocy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

ul. Rzemieślnicza 1

14-500 Braniewo

Telefon:    +48 55 506 53 30
Faks:         +48 55 506 53 32
e-mail:      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." class="moz-txt-link-abbreviated">

 

 

Urząd Stanu Cywilnego w Braniewie w związku z planem organizacji uroczystości Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego w 2023 roku, zwraca się do Państwa, którzy 50 lat temu stanęli na ślubnym kobiercu, o zgłoszenie się w siedzibie USC w Braniewie przy ul. Kościuszki 111, pokój nr 3 (parter) w celu zgłoszenia zamiaru wzięcia udziału w uroczystości.

Prosimy zainteresowanych o składanie zgłoszeń w terminie do dnia 15 grudnia 2022 roku.

 

informacja

APEL
Burmistrza Miasta Braniewa
oraz
Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Braniewie


Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy Miasta Braniewa!


  Zbliżający się okres zimowy to czas niskich temperatur, odczuwalnego chłodu ,zwiększonych opadów
atmosferycznych i często utrudnień komunikacyjnych, które mogą stwarzać poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia, a nawet życia.
Wzorem lat ubiegłych, kierujemy do Państwa Apel o zwrócenie uwagi na osoby potrzebujące wsparcia oraz przekazywanie nam informacji o osobach bezdomnych, samotnych, starszych, niepełnosprawnych i innych, które wymagają opieki w okresie zimowym, a w szczególności o:


 zgłaszanie wszelkich przejawów występowania określonych zagrożeń życia i zdrowia,
 zgłaszanie przypadków osób bezdomnych, które w okresie zimowym są pozbawione egzystencji
w warunkach mieszkaniowych (osoby zajmujące nieogrzewane pomieszczenia gospodarcze, strychy,
piwnice, garaże, altanki, sutereny, opuszczone obiekty magazynowe i inne pomieszczenia niemiesz-
kalne),
 informowanie nas o osobach starszych, samotnych, niepełnosprawnych, które wymagają wsparcia
środowiskowego,
 osobiste udzielanie pomocy osobom samotnym, starszym, niepełnosprawnym oraz bezdomnym
w miarę posiadanych możliwości własnych przy zachowaniu niezbędnych rygorów sanitarnych.
W tym szczególnym okresie, nikt nie powinien pozostawać sam.


ŚCISŁA WSPÓŁPRACA Z PAŃSTWEM , MOŻE MIEĆ DECYDUJĄCE ZNACZENIE DLA WIELU OSÓB W CHWILACH ZAGROŻENIA.


Informacje, prosimy kierować do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Braniewie, ul. Rzemieślnicza 1,
osobiście w godzinach pracy MOPS ( poniedziałek-piątek: w godz. 7.00-15.00) oraz telefonicznie pod nr tel.:
55 506 53 30, 55 506 53 44 do 48 lub na telefon alarmowy 112


Jednocześnie informujemy, iż w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Warmińsko-
Mazurskiego od dnia 1 listopada 2022 r., działa bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych.
bezpłatna infolinia 800 165 320


Pod w/w numerem, osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje na temat schronisk, noclegowisk
i ogrzewalni na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.


W załączeniu : Wykaz instytucji i organizacji pozarządowych działających na terenie Miasta
Braniewa na rzecz osób bezdomnych : Apel zima 2022/2023

informacja