Szanowni Państwo! Drodzy mieszkańcy Miasta Braniewa!

Zbliżający się okres zimowy to czas niskich temperatur, odczuwalnego chłodu, zwiększonych opadów atmosferycznych i często utrudnień komunikacyjnych, które mogą stwarzać poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia a nawet życia.

Wzorem lat ubiegłych , kierujemy do Państwa apel o zwrócenie uwagi na osoby potrzebujące wsparcia oraz przekazywanie nam informacji o osobach bezdomnych, samotnych, starszych, niepełnosprawnych i innych, które wymagają opieki w okresie zimowym, a w szczególności o:

AAKCJA POBORU KRWI

APEL - Bezpieczeństwo na lodzie!

Trwający okres zimowy, stwarza realne niebezpieczeństwo osobom spędzającym wolny czas na akwenach wodnych, które pokryte zastały lodem. Szukając rozrywki dzieci chętnie spędzają czas tworząc ślizgawki, wędkarze odwiedzają ulubione łowiska a mieszkańcy często skracają drogę do domu wracając przez zamarznięte akweny. Bardzo często w sposób nieprzemyślany, lekceważąc podstawowe zasady bezpieczeństwa balansujemy na granicy życia i śmierci wkraczając na niepewny, nieznany zbiornik wodny, który wydaje się bezpieczny przez widoczną warstwę lodu.

11 stycznia 2021 r. rusza zbiórka choinek

 

Zbiórka odbywać się będzie w każdy poniedziałek począwszy od 11 stycznia 2021 r. do 8 lutego 2021 r. włącznie.

Choinki należy pozostawić przed nieruchomością (zabudowa jednorodzinna) lub przy altanach śmietnikowych (zabudowa wielorodzinna). Drzewka powinny być pozbawione ziemi oraz donic. Choinki będą również odbierane z worków lub pojemników na BIO odpady (zgodnie z harmonogramem). W tym przypadku drzewko musi zostać drobno pocięte i w całości umieszczone w worku lub pojemniku. 

Odbiór choinek nie wiąże się z dodatkowymi opłatami i będzie realizowany w ramach ponoszonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Przedstawiamy terminy zbiórek krwi w 2021 roku:

terminy 2021