Od 01.03.2017r. w Gimnazjum Nr 2 w Braniewie Forum Animatorów Społecznych w partnerstwie z Gminą Miasta Braniewa realizuje Projekt „Kompetencje i wiedza kluczem do rozwoju”.

Wartość projektu – 629 481,25 zł

Kwota dofinansowania – 564 969,25 zł

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych oraz matematyczno-przyrodniczych, językowych, ICT, cyfrowych oraz nauka właściwych postaw i umiejętności niezbędnych w dalszej edukacji i na rynku pracy wśród uczniów, nauczycieli i rodziców.

Termin zakończenia projektu – 31.12.2018r.

prezentacja

W 2018 roku w ramach budżetu obywatelskiegorealizowane jest zadanie inwestycyjne polegające na zagospodarowaniu terenu przy ul. Długiej w Braniewie ( teren byłego kąpieliska).

Autorem opracowania projektowego jest firma PRO-SERVICE Patryk Zalewski z Elbląga.

Zakres rzeczowy tego zadania obejmuje w szczególności :

- utwardzenie drogi wjazdowej,

- utwardzenie terenu i ustawienie na nim wiaty wyposażonej w stół i ławy, z miejscem na postawienie grilla,

- oświetlenie terenu,

- odnowienie boiska do piłki siatkowej,

- wykonanie ścieżki spacerowej,

- ustawienie ławek parkowych,

- wykonanie paleniska ogniskowego.

Zadanie będzie służyło zapewnieniu całorocznych warunków rekreacyjnych mieszkańcom Braniewa i turystom. Przez cały okres wiosenno – letni zagospodarowanie tego ternu sprawi możliwość spędzania wolnego czasu w gronie rodziny i znajomych. W okresie zimowym będzie to miejsce spotkań Stowarzyszenia Morsów korzystających z zimowych kąpieli.

Wykonawcą robót jest firma Rejonowy Związek Spółek Wodnych, Zakład Eksploatacji Systemów Melioracyjnych z Braniewa. Kwota realizacji zadania – 73 235,00 zł

W dniu 26 lipca br. przekazany został plac budowy i po zgromadzeniu odpowiednich materiałów przez Wykonawcę, ruszą prace budowlane.

Zgodnie z umową, Wykonawca udziela36 m-cy gwarancji na wykonane prace.

Termin realizacji – do 27 października 2018r.

dluga

Drodzy Mieszkańcy!

Czy są wśród Was entuzjaści wycieczek rowerowych? Nie wyobrażacie sobie weekendu bez Waszych ulubionych dwóch kółek? Do pracy jeździcie rowerem? Świetnie się składa! Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl. Jedyne, co musisz zrobić to przekonać nas, że to właśnie Twoja ulubiona trasa rowerowa ma w sobie to coś! Oceniamy nie samą trasę, ale atrakcyjność jej przedstawienia.

„Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie warmińsko-mazurskim”

 

SUMA NAGRÓD 1500 zł

I miejsce: 1000zł

II miejsce: 500 zł

Aby wziąć udział w konkursie wyślij swoją pracę na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W temacie maila wpisz: Moja trasa rowerowa

Zwycięskie prace zostaną opublikowane na blogu http://www.info.clicktrans.pl/ lub https://clicktrans.com/blog/ w celu promocji trasy w Polsce i za granicą.

Czekamy na Twoją pracę konkursową do 30 sierpnia 2018 r.

Więcej szczegółów i regulamin pod adresem: https://clicktrans.pl/info/konkurs-rowerowy-warminsko-mazurskie

trasa rowerowa warminsko mazurskie

Informuję, iż w dniu 1 sierpnia 2018 roku, o godzinie 17:00, w ramach treningu Wojewódzkiego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania oraz dla upamiętnienia 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie Miasta Braniewa uruchomione zostaną syreny alarmowe.

Syreny zostaną włączone na czas 3 minut , nadając akustyczny sygnał alarmowy (dźwięk ciągły - odwołanie alarmu).

Informację przekazuję w oparciu o zarządzenie nr 26/13 Wojewody Warmińsko – Mazurskiego z dnia 11 lutego 2013 r, w sprawie przeprowadzania treningów Wojewódzkiego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania.

Burmistrz Miasta
Monika Trzcińska

        

Urząd Stanu Cywilnego w Braniewie informuję, że na terenie miasta i gminy Braniewo w ostatnim półroczu tj. od 1 stycznia do 30 czerwca 2018 roku zarejestrowano następujące zdarzenia:

 • urodziło się 144 dzieci, w tym: 79 dziewczynek i 65 chłopców.

  Największą popularnością wśród noworodków płci żeńskiej cieszyły się imiona:

  Zofia, Lena, Oliwia, Maria, Amelia, Milena, Alicja, Gabriela, Kornelia, Nikola, Julia i Liliana,

  Natomiast wśród noworodków płci męskiej:

  Wojciech, Antoni, Kacper, Franciszek, Szymon, Tymon, Borys, Paweł, Julian, Alan, Bartosz, Mikołaj, Jan, Mieszko i Aleksander,

  w trybie szczególny sporządzono 36 aktów urodzeń dla dzieci urodzonych poza granicami kraju,

 • na ślubnym kobiercu stanęło 41 młodych par zawierając związek małżeński, a w tym 20 par zawarło związek w formie cywilnej przed Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Braniewie i 21 pary przed osobą duchowną w formie wywołującej skutki prawne tzw. Konkordatowej.

  Zarejestrowano 8 związków małżeńskich zawartych poza granicami kraju.

 • z przykrością informujemy, że zmarło 135 osób,

 • wydano 1768 odpisów aktów stanu cywilnego,

 • wprowadzono do Rejestru Stanu Cywilnego 1037 aktów stanu cywilnego,

 • Zorganizowano uroczystość jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego dla 11 par jubilatów. Medale „Za Długoletnie pożycie małżeńskie”przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczyła jubilatom Pani Monika Trzcińska Burmistrz Miasta Braniewa. Zaszczytem było również gościć parę, która uroczyście z nami obchodziła 60 rocznicę pożycia małżeńskiego;

 • Dnia 11 lutego 2018 roku w Braniewie 101 urodziny obchodziła obecnie najstarsza mieszkanka miasta Braniewa - Pani Zofia Badowska. Z tej okazji Pani Monika Trzcińska – Burmistrz Miasta Braniewa wraz z pracownikami urzędu odwiedziła jubilatkę.

 • W pierwszym półroczu tego roku wydano 943 dowody osobiste, a liczba mieszkańców wyniosła 16588 osób.

 • wydano 95 Braniewskich Kart Dużej Rodziny i 72 Karty Dużej Rodziny.