Dnia 14.03.2017 roku w siedzibie Spółki Wodociągi Miejskie odbyło się spotkanie poświęcone środkom finansowym z Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Rosja 2014 – 2020. Spotkanie otworzył i przywitał gości Prezes Spółki Pan Bartłomiej Fita. W spotkaniu uczestniczyła Pani Burmistrz Monika Trzcińska wraz z Panem Jerzym Butkiewiczem. Po stronie polskiej Naszym partnerem jest gmina Budry, więc nie zabrakło również przedstawicieli w/w gminy. Ze strony rosyjskiej obecni byli przedstawiciele administracji rosyjskiego Czerniachowska.

Więcej informacji na stronie :

http://www.wmbr.pl/aktualnosci/62-program-transgraniczny-polska-rosja-spotkanie-robocze

444

Od 20 marca 2017 każdy rodzic, który uda się do Urzędu Stanu Cywilnego w Braniewie w celu odebrania aktu urodzenia dziecka, otrzyma również wyjątkowy podarunek. Akcja powitania wszystkich RODEM Z BRANIEWA jest pomysłem Burmistrza Miasta Braniewa Pani Moniki Trzcińskiej, która chciała w ten sposób uhonorować każdego Maluszka urodzonego na terenie miasta Braniewa.

Odbierający wyprawkę otrzymają także okolicznościowy list gratulacyjny, pamiątkową monetę wraz z kocykiem z napisem BRANIEWO MOJE MIASTO.

Wszystkim „świeżo upieczonym” Rodzicom składamy serdeczne gratulacje, a każdego Maluszka witamy na świecie i w Braniewie!

zdjecie2

 

zdjecie1

 

zdjecie3

 

 

 

list gratulacyjny

Zapraszamy na pierwsze spotkanie Burmistrza Miasta Braniewa z mieszkańcami, które odbędzie się 21 marca 2017r. godz. 17.00 w holu Braniewskiego Centrum Kultury.

spotkanie burmistrza z mieszkancami

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych w ramach opracowania

„ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENI PUBLICZNEJ MIASTA BRANIEWA UTWORZENIE STREF REKREACJI I WYPOCZYNKU”

CZĘŚĆ I - UTWORZENIE STREF REKREACJI I ODPOCZYNKU NA TERENIE ZOO PRZY  UL. BOTANICZNEJ

CZĘŚĆ II - UTWORZENIE STREF REKREACJI I ODPOCZYNKU  NA TERENIE BYŁEJ STADNINY KONI PRZY UL. MONIUSZKI

Szczegóły na plakacie :

konsultacje spoleczne mirka1

Urząd Stanu Cywilnego w Braniewie informuję, że na terenie miasta i gminy Braniewo w miesiącu lutym 2017 roku zarejestrowano następujące zdarzenia:

 • urodziło się 11 dzieci, w tym: 8 dziewczynek i 3 chłopców.

  Największą popularnością wśród noworodków płci żeńskiej cieszyły się imiona:

  Liliana, Anna, Amelia, Kaja, Magdalena, Nikola, Lidia, Urszula

  Natomiast wśród noworodków płci męskiej:

  Dawid, Gabriel, Bartosz

 • na ślubnym kobiercu stanęło 6 młodych par zawierając małżeństwo w formie cywilnej przed Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Braniewie.

 • z przykrością informujemy, że zmarło 20 osób.