Szanowni Państwo!

Powoli zbliża się koniec roku szkolnego dla dzieci i młodzieży, rozpocznie się okres urlopów i letniego wypoczynku, wyjazdów i spędzania dużo więcej czasu wolnego nad wodą,

która nawet pozornie spokojna może być niebezpieczna.

Większość utonięć jest wynikiem lekkomyślności, lekceważenia przepisów, a przede wszystkim kąpieli w niestrzeżonych miejscach i bardzo często spożywania alkoholu.

W trosce o państwa bezpieczeństwo, o bezpieczny wypoczynek waszych dzieci, apeluję o rozwagę i zachowanie przynajmniej podstawowych zasad podczas przebywania nad różnego rodzaju zbiornikami wodnymi w czasie korzystania z uroków letnich kąpieli i zabaw nad wodą.

Bardzo przydatne informacje dotyczące właściwego zachowania się nad wodą i korzystania z kąpieli w akwenach, a także instruktaż dotyczący postępowania w przypadkach zdarzeń na obszarach wodnych i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zawiera film edukacyjny pt.: „Bezpieczne przebywanie na akwenach śródlądowych i uprawianie sportów wodnych”.

Film trwa ok 40 min. Powstał pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Wojewody Warmińsko-Mazurskiego a zrealizowany został przez Grupę Płetwonurków RP.

Jest doskonałym materiałem szkoleniowym, dostępnym dla wszystkich grup wiekowych - dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Zapraszam do zapoznania się z filmem i przestrzegania zawartych w nim zasad.

 

                                                                                            Monika Trzcińska

                                                                                                 Burmistrz Miasta Braniewa