9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej obchodzić będzie w tym tygodniu 23. rocznicę swojego powstania. Uroczysty apel odbędzie się w czwartek, 05 października w centrum miasta i zostanie poprzedzony piknikiem militarnym. 
  • O godz. 14:30 w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny w Braniewie zostanie odprawiona msza święta.
  • Od godz. 16.00 do godz. 18.00 na placu przed Bazyliką Mniejszą zostanie zorganizowany Piknik Militarny połączony z pokazem sprzętu wojskowego.

Prezentowane będą m.in. czołgi PT-91, armata przeciwlotnicza (ZU23-2K), opancerzony transporter rozpoznawczy (BRDM-2rs) i samochód patrolu saperskiego. Jedną z piknikowych atrakcji będzie treningowe urządzenie strzeleckie (CYKLOP), a smakoszy zainteresuje zapewne żołnierska grochówka.

  • O godz. 18.00 finałem spotkania w centrum miasta będzie uroczysty apel z okazji święta 9 brygady ( plac przed Bazyliką Mniejszą. 

Dowódca, żołnierze i pracownicy 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej zapraszają do udziału w zapowiadanych uroczystościach!

Jednocześnie informujemy, że w związku z organizacją tegorocznego święta w centrum miasta, w czwartek, 05 października mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane przemieszczaniem się wojska z koszar przy ul. Sikorskiego na Plac przed Bazyliką Mniejszą. Przemarsz kolumn ulicami: Sikorskiego i Fromborską przez rondo gen. Andersa, planowany jest w godz. 17:15-17:45. W związku z organizacją święta oraz koniecznością przeprowadzenia próby generalnej, w środę (04 października) i w czwartek (05 października) zamknięty zostanie parking przy Bazylice Mniejszej w Braniewie

Za wszystkie utrudnienia  przepraszamy i zapraszamy do korzystania z przygotowanych atrakcji!

plakatswieto2017

 

 

informacja prasowa 9BBKPan.