W naszym mieście od dłuższego czasu istniał problem niedostatecznego oświetlenia przejść dla pieszych. Burmistrz Miasta Monika Trzcińska realizując cykl bieżących spotkań z mieszkańcami, stwierdziła konieczność poprawy oświetlenia. 

LEDBraniewo


W tym celu z początkiem roku odbyły się spotkania z lokalnymi służbami, gdzie efektem była debata pn. „Rozświetlmy Braniewo”. Kolejno Wydział Inwestycyjny Urzędu Miasta w Braniewie z pracownikami firmy Energa przeprowadził oględziny w terenie. Kanałem tych działań jest doświetlenie najistotniejszych i najbardziej niebezpiecznych przejść dla pieszych. 

Jest to bardzo ważne z uwagi na przygraniczne położenie i związany z tym dodatkowy ruch samochodowy. Nowe lampy poprawiły jasność 12 przejść dla pieszych, zlokalizowanych w obrębie głównych arterii.

Ponadto miasto realizuje inwestycje na drodze krajowej nr 54 do granicy państwowej z Obwodem Kaliningradzkim. Na ponad kilometrowym odcinku drogi, w obrębie której powstały centra handlowe, brak było oświetlenia drogi. Aktualnie trwa inwestycja w efekcie, której na całym odcinku ul. Królewieckiej powstanie oświetlenie w technologii LED poprawi komfort a co najważniejsze bezpieczeństwo użytkowników drogi. 

Samorząd  planuje kolejne doświetlenie miasta.