Święto Braniewa w polskiej bazie PKW Łotwa

W minioną sobotę, 24 czerwca 2017 roku, Polscy żołnierze przebywający w Camp ADAZI na Łotwie, uczestniczyli w biegu na 5000 m. o Puchar Dowódcy PKW. Uroczystość ta nawiązywała do obchodzonych w tym samym czasie Dni Braniewa.

Sportową rywalizację rozpoczęło wciągnięcie na maszt flagi Braniewa, którą mjr Marek Potorski otrzymał z rąk burmistrz miasta - Moniki Trzcińskiej podczas oficjalnego pożegnania żołnierzy przed wyjazdem na Łotwę. Po uroczystej zbiórce i przemówieniu, dowódca dał sygnał do startu. W trasę ruszyło ponad 80. żołnierzy.

 Już po 18. minutach, jako pierwszy do mety dotarł ppor. Damian Krysztofiak z kompanii czołgów 9BBKPanc. Tuż za nim uplasował się st. szer. Piotr Butkiewicz (kompania czołgów) z jednostki w Braniewie, a klasyfikację 3. najlepszych zamknął także żołnierz reprezentujący kompanię czołgów - st. szer. Jacek Jarocki. W biegu udział brały także kobiety, najlepszy wynik uzyskała kpr. Maria Sołoducha z 9BBKPanc.

Gdy wszyscy uczestnicy ukończyli bieg, dowódca mjr Marek Potorski wręczył zwycięzcom pamiątkowy puchar, medale oraz dyplomy. Święto Braniewa w polskiej bazie PKW Łotwa zakończyło się wspólnym zdjęciem całego kontyngentu.

Klasyfikacja końcowa:

 1. miejsce: ppor. Damian KRYSZTOFIAK – 18:05:31,

2. miejsce: st. szer. Piotr BUTKIEWICZ – 18:29:90,

3. miejsce: st. szer. Jacek JAROCKI – 18:59:63,

4. miejsce: sierż. Paweł RATAJCZAK,

5. miejsce: por. Michał OLEKSY,

6. miejsce: ppor. Andrzej ROCHEWICZ,

7. miejsce: st. szer. Paweł WESOŁOWSKI,

8. miejsce: ppor. Marcin MACIEJEWICZ,

9. miejsce: kpr. Dawid SMOŁKA,

10. miejsce: por. Mariusz MASIAK.

Tekst i zdjęcia: Agata Antosiak, arch. 9BBKPanc.

lotwaDB13

lotwaDB9