Jak zbudować trwały kapitał zaufania? Rusza Forum Trzech Sektorów dla samorządu, biznesu i organizacji społecznych

27 września – tego dnia zainauguruje swą działalność Forum Trzech Sektorów, platforma powołana do tego, bo dawać odpowiedzi na kluczowe pytania.  Na naszych oczach kruszy się wspólnota europejska i niestety pogłębia się kryzys zaufania: człowieka do władzy, człowieka do organizacji, wreszcie człowieka do człowieka. Co robić skoro dla wszystkich trzech sektorów właśnie zaufanie ludzi jest warunkiem stabilnej pozycji? To kluczowe wyzwanie pierwszej edycji, która odbędzie się w Narodowym Forum we Wrocławiu. Towarzyszy VII Kongresowi Regionów.

– Brexit i tarcia w Unii to problemy, które tworzą niedobry kontekst. Mamy do czynienia z całym pakietem czynników osłabiających kapitał zaufania dla naszych przedsięwzięć w kluczowych dziedzinach. Banki borykają się z poważnym kryzysem wizerunkowym związanym z kredytami frankowymi, samorządom częstokroć trudno jest oddzielić kampanię polityczną od dialogu społecznego, z kolei wiele organizacji pozarządowych zadaje sobie pytanie, kogo tak naprawdę reprezentują: grantodawców czy społeczności? Władzę, biznes, siebie czy obywateli? O zaufanie jest teraz trudniej niż kiedykolwiek, dlatego postanowiliśmy zorganizować platformę, która da wskazówki, odpowiedzi, pomysły, a nie będzie kolejną konferencją „gadających głów” – podkreśla Jan Domaniewski, Dyrektor Programowy Forum Trzech Sektorów.

Program Forum Trzech Sektorów jest już dostępny na stronie www.forum3sektorow.pl. Gośćmi debat będą czołowi przedstawiciele władzy lokalnej, nauki, biznesu i organizacji pozarządowych. Zaproszeni zostali eksperci m.in. Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Ikea, Federacji Polskich Banków Żywności, Polskiego Instytutu Dyrektorów. – W planie mamy wieczorne spotkanie 26 września na Gali Kongresu Regionów, a potem cały dzień debat: jak zdobyć zaufanie w sieci, jak zdobyć finansowanie, jak wprowadzić CSR do biznesu, jak przebić się do mediów, wreszcie jak pełnić kluczową rolę w społeczności lokalnej. Zadbamy o to, aby w dyskusji wydobyć samo sedno – zaznacza Jan Domaniewski.

VII Kongres Regionów Wrocław 2016, któremu towarzyszy Forum Trzech Sektorów, odbywać się będzie w dniach 26 i 27 września również w Narodowym Forum we Wrocławiu. To największe w Polsce wydarzenie grupujące przedstawicieli administracji samorządowej i państwowej oraz świata biznesu, nauki i organizacji pozarządowych, a także reprezentantów sportu, kultury i mediów.

Już teraz można kupić bilet wstępu na Forum Trzech Sektorów. W sierpniu obowiązują ceny promocyjne. Cena niższa jest także wtedy, gdy kupujemy kilka biletów. Uczestnicy Forum mają także wstęp na Galę Kongresu Regionów 26 września.

Niezbędne informacje:

O Forum Trzech Sektorów: http://forum3sektorow.pl/

Pytania związane z Forum: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O Kongresie Regionów: http://www.kongresregionow.pl/

Bilety na Forum i Kongres: http://www.kongresregionow.pl/kup-bilet