KAMPANIA „BIAŁA WSTĄŻKA”

Razem przeciwko przemocy: Kampania "Biała
        Wstążka" | Radomskie.info | Portal Informacyjny

Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie prowadzona w ponad 60 krajach świata międzynarodowa kampania społeczna skierowana do mężczyzn, mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet.

Jej głównym celem jest rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania.

Idea wywodzi się z Kanady. W 1991r. Kanadyjczycy włączyli się aktywnie w przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet inicjując tym samym trwającą już blisko 30 lat kampanię Białej Wstążki, właśnie wtedy w przeciągu zaledwie sześciu tygodni 100 tyś. mężczyzn  założyło białą wstążkę jako symbol osobistej deklaracji, że nigdy nie zostaną sprawcami przemocy wobec kobiet i będą na nią reagować.

Kampania odbywa się w ramach 16 Światowych Dni Przeciwko Przemocy. Rozpoczyna się 25 listopada w Międzynarodowym Dniu Przeciw Przemocy Wobec Kobiet upamiętniającym zamordowanie w 1960r. sióstr Mirabal, działaczek na rzecz praw człowieka w Republice Dominikany. Koniec kampanii „Białej Wstążki” przypada 10 grudnia w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka i podkreśla, że przemoc wobec kobiet jest łamaniem podstawowych praw człowieka.

0x0

Do udziału w tegorocznej edycji kampanii zapraszamy do Braniewskiego Stowarzyszenia Klubu Abstynenckiego, ul. Kościuszki 10, w sobotę 3 grudnia 2022 - w godzinach 10:00-12:00.

 

W tym dniu będą się odbywały dyżury specjalistów tj.:

radca prawny, pracownik socjalny, psycholog, terapeuta, policja

 

Przydatne numery :

22 668-70-00 (Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii”)

https://www.niebieskalinia.pl/

 

Klub Abstynenta

KOŚCIUSZKI 10,
14-500, Braniewo

 
MOPS Braniewo

https://www.mops.braniewo.pl/index.php/zespol-interdyscyplinarny/formy-przemocy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

ul. Rzemieślnicza 1

14-500 Braniewo

Telefon:    +48 55 506 53 30
Faks:         +48 55 506 53 32
e-mail:      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." class="moz-txt-link-abbreviated">