Stan alarmowy

 rz. Pasłęka 794 cm (2017-09-22 05:40 UTC) malejący

 

Pracownicy Urzędu Miasta w Braniewie uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym działania związane z usuwaniem skutków powodzi, które odbyło się pod przewodnictwem Wojewody Warmińsko Mazurskiego.

 spotkaniewojewodaalarm

 

 

Zarządzenie Nr 49/2017 Starosty Braniewskiego z dnia 20 września 2017 roku w sprawie ODWOŁANIA alarmu powodziowego. 

alarmpowodziowy2

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka pragnę złożyć wszystkim przedszkolakom Miasta Braniewa życzenia

słonecznych , wesołych dni, zdobywania nowej wiedzy i nabywania nowych

umiejętności. Pobyt w Przedszkolu niech będzie dla wszystkich radosną

zabawą i okazją do nauki nowych rzeczy. Mam nadzieję, że będziecie

zawsze weseli i szczęśliwi. Wszystkiego najlepszego.

 

Burmistrz Miasta Braniewa 

Monika Trzcińska 

dzieńprzedszkolaka17

 

15 września 2017 roku wspólnie z uczniami braniewskich przedszkoli i szkół obyła się  24. edycja ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2017”pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”.

Celem tegorocznej akcji jest przede wszystkim zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zaktywizowanie społeczeństwa do działania na rzecz środowiska i wreszcie promowanie obowiązującego standardu selektywnej zbiórki. 

plakatswiat

 

 

 

Informuję, że w terminie pomiędzy 11 a 15 września br. wykonywana będzie nawierzchnia asfaltowa na drodze  pomiędzy ul. Moniuszki a kładką nad torami  w Braniewie. Konkretny dzień, w którym prowadzone będą roboty drogowe uzależniony jest od warunków atmosferycznych.

Użytkowników tej drogi informuję, że  wystąpią kilkugodzinne  utrudnienia w ruchu na tej drodze – w dniu kiedy będzie wykonywana nawierzchnia nie będzie możliwości przejazdu.