Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza do obejrzenia w holu Biblioteki wystawy prac Agaty Półtorak, pt. „Kolorowy świat z tkanin i wyobraźni” 

  Agata Półtorak – z wykształcenia nauczyciel. Od wielu lat ilustruje książki, podręczniki i materiały dydaktyczne, a czasem take pisze dla dzieci. Jej autorskie pomysły to cykl książeczek o przygodach Małej Wiedźmy Jagodzi (wyd. Zielona Sowa), „Szmatki z tęczowej szufladki”, „Bee, mee i kukuryku”, oraz „Baraszkujemy! 20 prostych zabaw z malutkim dzieckiem” (wyd. GWP). Inspiruje ją świat małego dziecka - pełen ciepła, miękki i kolorowy, dlatego najchętniej wykonuje ilustracje ze skrawków barwnych tkanin. Autorka prowadzi zajęcia twórcze dla dzieci i rodzin, od kilku lat opowiada baśnie w konwencji teatru kamishibai.

Agata Półtorak o dzidziusiach: „Pierwsze dwa dzidziusie powstały jako prezent z okazji narodzin dziecka. Już w trakcie ich szycia wiedziałam, że to dopiero początek, bo pomysły na kolejne miałam już w głowie. Szycie, a zwłaszcza drobiazgowe, ciekawe wykończenie projektu, jest dla mnie formą relaksacji, oderwania od innych zajęć i obowiązków. Forma podstawowa uszyta jest na maszynie, cała reszta to już wielogodzinna praca ręczna. Tułów laleczki ozdabiam wyszywanymi i aplikowanymi wzorami, używam też kolorowego filcu i koralików.”

 Obrazy z kawałeczków tkanin- to wyjątkowo czasochłonna i wymagająca cierpliwości technika. Wykonanie obrazka wielkości A4 zajmuje ok 16-22 godzin, jednak efekt jest wart tej pracy.

IMG 2796

 

 

 

wystawmaj duzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza na kolejną odsłonę Teatru przy Stoliku.

Tym razem będziemy mieli okazję wysłuchać błyskotliwej komedii austriackiego dramaturga, rozgrywającej się w gabinecie uznanego terapeuty specjalizującego się w konfliktach małżeńskich. Sztukę Cudowna terapia zaprezentują aktorzy związani na co dzień z Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie:  Alicja Kochańska, Marcin Kiszluk i Artur Steranko.
Zapraszamy 11 czerwca, godz. 17:15, Spichlerz Mariacki.

teatrprzystoliku1106

PROGRAM

Półkolonii letnich 2018 r. w Braniewskim Centrum Kultury

Turnusy tygodniowe

Turnus I - 25 czerwca – 29 czerwca

Turnus II – 2 lipca – 6 lipca

 

Mnóstwo atrakcji w plenerze, ciekawe zajęcia i wycieczki, Pozwól swojemu dziecku odkryć w sobie ukryte talenty oraz pasje, a także podaruj szanse do nawiązania nowych przyjaźni z rówieśnikami podczas jednego lub dwóch turnusów.

Zgłoszenia i wpłaty wyłącznie w sekretariacie Braniewskiego Centrum Kultury (Braniewo ul. Katedralna 9) do dnia 08.06.2018 od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 15:00

Szczegółowe informacje, regulamin półkolonii oraz karta zgłoszenia dostępne na www.braniewskiecentrumkultury.pl oraz w sekretariacie BCK.

Zapewniamy:

- wykwalifikowaną kadrę

- mnóstwo atrakcji w plenerze

- ciekawe zajęcia i wycieczki

Kwota za jednego uczestnika obejmuje:

- wyżywienie (śniadania i obiady, prowiant plenerowy, lody i pizza podczas spaceru po mieście)

- transport autobusowy

- bilety wstępu

- ubezpieczenie na czas półkolonii i wyjazdów

- materiały plastyczne

- dyplomy i nagrody

Masz pytania? Zadzwoń 55 620 82 00 (sekretariat BCK)

Półkolonie Letnie 2018 BCK

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza 29 maja o godz. 17.00 na spotkanie Klubu Podróżnika pod hasłem: „Australia”. Gościem będzie Zofia Gałczyńska.

Australia

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie i promocję nowej książki Dariusza Lisa pn "Przez ile dróg" Spotkanie odbędzie się w środę 23 maja br o godz. 17.00  w Czytelni dla Dorosłych.

Dariusz Lis urodził się 29 października 1962 r. w Braniewie. Ukończył Filologię Polską na Wydziale Humanistycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie.

Debiutował w czasie studiów utworami opublikowanymi w Almanachu WSP "W drodze na Parnas". W roku 1987 wydał zbiór wierszy zatytułowany "We wsi R", w roku 1990 "Obiema dłońmi niosę do ust", a w roku 1993 książkę dla dzieci "Zwierzęta z domu pod kasztanowcem". Następnie w roku 1997 opublikował tom liryków "Przegląd rzeczy używanych", w roku 1999 pierwszy tom książki dla dzieci
"Przyjaciele i wrogowie", a w roku 2000 tom II. W 2003 wydał zbiór opowiadań dla dorosłych "W pajęczynie granic". No i mam za swoje (2010) – zbiór opowiadań ; D.S.2 czyli życie w komunie (2015) - wspomnienia z czasów studenckich

Jest laureatem licznych konkursów poetyckich i prozatorskich, regionalnych i ogólnopolskich. Obecnie pracuje jako polonista i związany jest z regionalną prasą.

Spotkanie autorskie 23maja