08 kwietnia 2017 w Braniewskim Centrum Kultury odbył się Jarmark Wielkanocny.

Wydarzenie współorganizowane było z Elbląskim Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Podczas Jarmarku odbyły się warsztaty rodzinne (z robienia palm, ozdób wielkanocnych,ozdób ze słomy, można było posmakować świątecznych potraw przygotowanych przez Uniwersytet III wieku, posłuchać utworów ludowych w wykonaniu zespołu Tęcza Warmii, a także nabyć stroiki wielkanocne przygotowane na kiermasz.Tego dnia odbył się również konkurs na ciasto wielkanocne, które były degustowane przez wszystkich uczestników Jarmarku.

Dodatkową atrakcją  dla najmłodszych była Jarmarkowa Strefa Malucha i przedstawienie "Dwie dorotki" Teatru KrakArt. Na wszystkie atrakcje wstęp był wolny. BCK tego dnia odwiedziło wiele rodzin, a atmosfera rodzinna i świąteczna unosiła się w powietrzu.

Stowarzyszenia, które współpracowały z nami podczas Jarmarku: "Przy Granicy", "Pakosze- Brzostki Razem", "Ostoja Warmińska", "Uniwersytet III wieku".

jarmark4

 

jarmark2

 

 

 

jarmark1

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza 12 kwietnia br. o godz. 16.30 na Twórcze Środy.

Obowiązują zapisy, których można dokonać w Wypożyczalni dla Dorosłych, tel. 55 644 33 02, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy o przyniesienie wydmuszek lub jajek ugotowanych na twardo.

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza 15 marca br. o godz. 16.30 na Twórcze Środy.

Zapisy w Wypożyczalni dla Dorosłych, tel. 55 644 33 02, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">

wiklina papierowa

2 marca 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie odbyła się premiera przedstawienia pt. „ Kraina Wiecznej Radości”. W przedstawieniu wzięli udział seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Krystyna Lewańska, Danuta Tabęcka, Wanda Proniewska, Teresa Kondratowska, Krystyna Jarmałkowicz, Krystyna Ziemniak i Eugeniusz Ziemniak.

Sztukę napisała i wyreżyserowała Ewa Warzocha. Przedstawienie obejrzało ok. 200 przedszkolaków.

kraina 2

Bądź jak Maria!
Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Widnokrąg. 70 bibliotek z całego kraju otrzymało książkę „Idol: Maria Skłodowska-Curie”, na  podstawie której  przeprowadzono zajęcia dla uczniów szkół podstawowych.

Jak to wyglądało w MBP w Braniewie?

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie na tydzień przeistoczył się w prawdziwe laboratorium. Półki uginały się pod ciężarem fiolek, menzurek wypełnionych  tajemniczymi substancjami. Bibliotekarze w kitlach wraz z dziećmi brali udział w zaskakujących eksperymentach. Nad wszystkim czuwała sama Maria Skłodowska-Curie.  W ramach 150. rocznicy urodzin noblistki rozmawialiśmy o chemii i fizyce, o wybitnych osiągnięciach związanych z  promieniotwórczością, o postępie w nauce i eksperymentach.

Zajęcia były ciekawe, rozwijające, zabawne i momentami zaskakujące zarówno dla uczestników jak i prowadzących.

Laboratorium nie kończy działalności! Mamy nadzieję, że spotkamy się z kolejnymi grupami młodych odkrywców.

Zapraszamy również do obejrzenia relacji: https://www.youtube.com/watch?v=XXWnVwWONCU

maria2