15 maja w Braniewskim Centrum Kultury licealiści z braniewskich szkół mogli poczuć się jak w starym kinie.  Młodzież obejrzała czarno- biały, niemy film  (po rekonstrukcji cyfrowej)- "Pan Tadeusz" z 1928 roku w reżyserii Ryszarda Ordyńskiego, okraszony muzyką NA ŻYWO w wykonaniu wybitnego znawcy kina niemego- Marcina Pukaluka - muzykologa, kompozytora, performera i producenta muzycznego, który skomponował muzykę do 11 klasyków filmu niemego i nagrał 2 solowe płyty.

nieme kino 1

 

nieme kino 3

nieme kino

W ramach partnerstwa w projekcie BCK zorganizowało konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 3-10 lat oraz specjalna premierową projekcje bajki "Przytul mnie" w ramach poranka małego kinomana (14 maja).

Wpłynęło 30 prac, wyróżnione prace i uczestnicy konkursu otrzymali nagrody przed pokazem.

Przebieg ogólnopolskiego projektu „Przytulam, bo lubię” można śledzić na stronie serialu „Przytul mnie” w serwisie Facebook (www.fb.com/HugMeSeries). Za koordynację projektu odpowiada MOMAKIN, a jego Partnerami są PULS 2 oraz player.pl. Patronat medialny nad akcją objął portal CzasDzieci.pl.

przytulam 1

przytulam 2

 

przytulam 3

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza 20 maja na kolejny "Spacer po Braniewie". Wspólnie  z przewodnikami PTTK Ziemi Elbląskiej Heleną i Czesławem Kozłowskimi  uczestnicy poznają historię nieistniejącego już pałacu w Rudłowie.

Start: Miejska Biblioteka Publiczna, godz. 15.00

spacer rudlowo

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza w poniedziałek 15 maja o godz. 17.00 rodziców ze swoimi maluszkami na kolejne spotkanie Klubu Bajaczek.

Klub Bajaczek 15maja2017

Do końca maja, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie można oglądać wystawę poświęconą ewolucji bibliotek.

Wystawa, wypożyczona z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, została wzbogacona m.in. o stare fotografie i pierwsze biblioteczne zbiory.
Serdecznie zapraszamy!

wystawa maj 2017 1

 

wystawa maj 2017 2

 

wystawa maj 2017 3