Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza do udziału w akcji pt. Poszukiwacze Zaginionych Książek. Mieszkańcy mogą sprawdzić się w roli detektywów i odszukać zaginione książki. Na fanpegu  biblioteki (Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie Zaprasza) ukazują się wskazówki, które pomagają odnaleźć książki ukryte w przestrzeni miejskiej. Trzeba się spieszyć, kto pierwszy ten lepszy! Zachęcamy do dzielenia się zdjęciami z akcji poszukiwawczych. Już kilka osób zostało szczęśliwymi posiadaczami nowych książek.

Miejska Biblioteka Publiczna realizuje projekt Braniewski Maraton Literacki z Programu Partnerstwo dla Książki 2017 dofinansowany ze środków MKiDN.  

 

poszukiwacze

,, Festiwal Patrz Więcej”  22 września godz. 11:00 Bilet 5 zł Festiwal na którym zaprezentowanych będzie 6 wielokrotnie nagradzanych filmów dokumentalnych, które będą brały udział w obchodach jubileuszu Wajda School & Studio Projekcja będzie opatrzona wypowiedziami doświadczonego prelegenta, który zarysowuje charakter danego filmu.

KONIEC ŚWIATA – reż. M Pawluczuk

KIEDY BĘDĘ PTAKIEM – reż. M Pawluczuk

PAPARAZZI – reż. P. Bernaś

ŚLIMAKI – reż. G. Szczepaniak

TRAMPKARZE – reż. M. Filipowicz

NIEWIDOMA HENRYKA PASTA – reż. A. Elbanowska

Koncert Mai Koman  22 września godz. 18:00 Bilet 15 zł / młodzież szkolna 10 zł Maja Koman znana z bezkompromisowości i oryginalności. Hobbistycznie ima się fotografii i tańca. W 2013 roku podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Warner Music Poland. Debiutancka płyta została nominowana do Fryderyków 2015 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Na płycie usłyszeliśmy utwory polskie, francuskie, i angielskie. Singiel promujący płytę ''Babcia mówi" dotarł do 3. miejsca Listy Przebojów z Charakterem, emitowanej przez Polskie Radio RDC. Utwór zabrzmiał również w Opolu i w programie Kuby Wojewódzkiego. Maja ma na swoim koncie duety z Muńkiem Staszczykiem, Czesławem Mozilem, Tymonem Tymańskim, Michałem Kowalonkiem (Myslovitz) oraz wiele suportów jak: Ray Wilson (Genesis), Kombi, Strachy na Lachy, T. Love. Charakterystyką Koman jest akustyczne granie z ukelele w towarzystwie kontrabasu i skrzypiec. W czerwcu 2016 ukazał się singiel ''Jestem" zapowiadający drugą płytę artystki ''Na Supełek'', której premiera odbyła się w październiku 2016 r.

Przyjdź do nas lub zadzwoń i zrób rezerwację :) tel. 55 620 82 00/02

➡WARSZTATY DLA DZIECI I RODZICÓW

Dźwięk, rytm i ciało instrumentem się stało.

3 września godz. 13:30

Instrumentalno-wokalne warsztaty z elementami animacji są wprowadzeniem do magicznej, tajemniczej przestrzeni spektaklu. Zabierają uczestników w podróż do świata muzyki i zwierząt wykreowanego przy pomocy dźwięków natury i gry wyobraźni opartej na animacji przedmiotu. Warsztat wykorzystuje efekty muzyczne i rytmiczne.

WARSZTATOWA  LICZBA MIEJSC OGRANICZONA ‼ - wstęp wolny na warsztaty oraz przedstawienie

Warsztaty dla dzieci od 7 roku życia, 40 osób (łącznie z rodzicami) Czas trwania: 2 godziny

Zapisy telefoniczne: 607 643 396 / 531 539 102

 

➡SPEKTAKL CUDOWNA PODRÓŻ

3 września godz. 16:00

Bilety – 15 zł / 10 zł za okazaniem Karty Dużej rodziny

Dla widzów 7+ / Czas trwania spektaklu 90 min. (z przerwą)

Spektakl "Cudowna podróż" realizowane jest na podstawie powieści szwedzkiej pisarki-noblistki, Selmy Lagerlof, jednej z najważniejszych autorek światowej literatury dla dzieci. Polską prapremierę przygotowują wybitni białoruscy artyści - Aleksiej Leliawskij i Aleksander Wachromiejew. Historia małego chłopca, Nilsa, opowiedziana zostaje w planie lalkowym i aktorskim. Pełna przygód i niespodzianek droga, którą główny bohater odbywa w towarzystwie ptaków, na tle poetyckiego pejzażu, przemienia jego życie. Tajemnicza wyprawa może stać się udziałem młodszych i starszych widzów.

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Spośród niemal 150 wniosków z całej Polski Komisja Ekspertów programu LATO W TEATRZE, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznała dotację 36 projektom,

w tym naszemu !

PROJEKT - „LATO 9,99” w Braniewie:

2-tygodniowe PÓŁKOLONIE, każdego dnia 6-cio godzinne warsztaty  w terminie  07 SIERPNIA - 21 SIERPNIA (z wyłączeniem niedzieli 13 sierpnia )

NA ZAKOŃCZENIE TURNUSU ODBĘDĄ SIĘ PUBLICZNE POKAZY- 18 I 19 SIERPNIA!

(18 sierpnia- plac przed BCK, 19 sierpnia- amfiteatr miejski)

 

Więcej o projekcie na stronie internetowej  LATO W TEATRZE W A K A C J E 9,99 oraz fanpejdzu @bck.braniewo

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy fotograficznej Dominika Żyłowskiego pt. „Poniżej poziomu morza” . Wystawę można oglądać od 1 – 31 sierpnia br w holu Biblioteki.

Prezentowane w ramach wystawy fotografie, to fragment powstałego na przestrzeni kilku ostatnich lat cyklu poświęconego Żuławom Wiślanym, a w szczególności obiektom kultury materialnej tego regionu. Zdjęcia pierwotnie zostały opublikowane w facebookowej stronie "Poniżej poziomu morza. Żuławy w fotografii" (https://www.facebook.com/zulawyfoto/), a następnie niektóre z nich ukazały się w 19. numerze Kwartalnika Społeczno-Kulturalnego Dolnego Powiśla i Żuław "Prowincja" w formie fotoreportażu pt. "Dokumentacja rozpadu", gdzie towarzyszył im następujący komentarz:

"Nie da się powiedzieć, że na Żuławach “czas się zatrzymał”. Przeciwnie - ta depresyjna kraina, to żywy dowód jego upływu. Żywy, bo często tutejsza unikalna hydrotechnika i niespotykana gdzie indziej architektura nadal spełnia swoje pierwotne funkcje. Ale przeważnie czyni to jakby mimochodem, trochę siłą rozpędu, zwykle mocno zaniedbana, zardzewiała i koślawa. Zapomniana tak samo, jak zapadnięte mennonickie i ewangelickie cmentarze. Obca.
Mimo wszystko, to właśnie dlatego, że są autentyczne, że nie stały się skansenem i nie uległy mumifikacji, Żuławy stanowią region niezwykle malowniczy. Ale jest to specyficzny rodzaj fotogeniczności - właściwy też na przykład starym ludziom. Taki, z którym wiąże się świadomość przemijania. Nie ma wątpliwości, że fotografując dzisiejsze Żuławy Wiślane tworzy się dokumentację rozpadu." (Dominik Żyłowski, dokumentacja rozpadu, Prowincja nr (19) 1/2015, s. 112)

O autorze:
Dominik Żyłowski, ur. 1975, ukończył filozofię na UMK w Toruniu, pracuje w Bibliotece Elbląskiej, od 20 lat związany z fotografią, autor bloga fotograficznego "Tak na oko...", publikuje w kwartalniku "Prowincja".
Ważniejsze wystawy:
- "Miasto-forma-człowiek" (wystawa zbiorowa) Galeria El, Elbląg 2012
- "Elbląskie formy przestrzenne w fotografii" (wspólnie z R. Kotyłą), Dzierzgoń, Dzierzgoński Ośrodek Kultury, 2012
- "Elblong - Ostrava = !¿!" (wystawa zbiorowa w ramach festiwalu Archikultura 2013), Ostrawa ,Czechy, 2013
- "Jam session" - Galeria El, Elbląg 2013
- 27, 28 i 29 Salon Elbląski, Galeria El, Elbląg 2013-2017

wystawa zylowski