Sekcja Teatralna prowadzona pasją teatru przez Edytę Strumińską – Machul w Braniewskim Centrum Kultury im. Tadeusza Kopacza Serdecznie Zaprasza

25 kwietnia gościliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie Romualda Koperskiego znanego podróżnika i pisarza, organizatora wypraw samochodowych, autora wielu publikacji związanych z Syberią.

Podczas spotkania Romuald Koperski opowiadał bardzo interesująco o swoich wyprawach przez Syberię. Prelekcji towarzyszył pokaz slajdów dotyczący zimowej wyprawy samochodowej w 2008 roku, która miała swój początek na przylądku Roca w Portugalii i wiodła poprzez Paryż, Gdańsk, Moskwę, Omsk, Jakuck, Kołymskoje, Przylądek Czukotka, aż po Cieśninę Beringa. Pisarz przebył ją samochodem wojskowym w towarzystwie dwóch innych podróżników. Na Syberii rzeki, które zimą zamarzają, stają się drogami, jak Kołyma czy Lena. Podróżnik wspomniał o spotkaniach z miejscową ludnością, zwłaszcza o Czukczach. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć zdjęcia, na których uwiecznione zostały m.in.: zimowe krajobrazy Syberii, kopalnie złota i diamentów oraz polska osada Wierszyna. Na spotkaniu można było nabyć książki autorstwa Koperskiego wraz z autografem.

 

IMG 1969

IMG 1970

Punkt Informacji Turystycznej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie serdecznie zaprasza mieszkańców Braniewa i Powiatu Braniewskiego do udziału w VIII edycji konkursu fotograficznego "Piękno Ziemi Braniewskiej".

Główne cele konkursu to: zachęcenie do poznania uroków Ziemi Braniewskiej, promocja walorów krajobrazowych i architektonicznych Powiatu Braniewskiego.

Patronat: Burmistrz Miasta Braniewo Monika Trzcińska; Starosta Braniewski Leszek Dziąg.

Patronat medialny: IKAT Gazeta Braniewska.

Termin dostarczania prac: 16 czerwca 2017 roku.

Regulamin konkursu: http://www.it.braniewo.pl/files/Regulamin.pdf

konkurs fotograficzny VIII

7 kwietnia odbył się wernisaż wystawy Jana Sobolewskiego oraz Mirosława Orłowskiego - braniewskich artystów, którzy pokazali, że można łączyć przyjaźń z twórczością, niezależnie od wykonywanej pracy.

Na wystawie pod nazwą "Głębia Barw" prezentują malarstwo oraz fotografię. Zapraszamy do BCK, "Galeria w Podziemiach" gdzie wciąż można zobaczyć wystawę.

wystawa2

 

 

wystawa3

 

wystawa1

08 kwietnia 2017 w Braniewskim Centrum Kultury odbył się Jarmark Wielkanocny.

Wydarzenie współorganizowane było z Elbląskim Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Podczas Jarmarku odbyły się warsztaty rodzinne (z robienia palm, ozdób wielkanocnych,ozdób ze słomy, można było posmakować świątecznych potraw przygotowanych przez Uniwersytet III wieku, posłuchać utworów ludowych w wykonaniu zespołu Tęcza Warmii, a także nabyć stroiki wielkanocne przygotowane na kiermasz.Tego dnia odbył się również konkurs na ciasto wielkanocne, które były degustowane przez wszystkich uczestników Jarmarku.

Dodatkową atrakcją  dla najmłodszych była Jarmarkowa Strefa Malucha i przedstawienie "Dwie dorotki" Teatru KrakArt. Na wszystkie atrakcje wstęp był wolny. BCK tego dnia odwiedziło wiele rodzin, a atmosfera rodzinna i świąteczna unosiła się w powietrzu.

Stowarzyszenia, które współpracowały z nami podczas Jarmarku: "Przy Granicy", "Pakosze- Brzostki Razem", "Ostoja Warmińska", "Uniwersytet III wieku".

jarmark4

 

jarmark2

 

 

 

jarmark1