Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza na październikowe spotkania :

3 października, godz. 18.00 - Władysław Grodecki -  jeden z najbardziej znanych polskich podróżników. Z wykształcenia kartograf, absolwent Politechniki Warszawskiej. Przewodnik turystyczny po Krakowie i Małopolsce, podróżnik i dziennikarz. Poza Antarktydą odwiedził wszystkie kontynenty – ponad 100 krajów. Najważniejszym celem podczas jego wypraw jest poszukiwanie śladów Polaków. Odwiedza polskie cmentarze i pozostałości po obozach, w których przebywali Polacy w czasie i po II wojnie światowej, zbiera dokumentację fotograficzną i naukową, a wyniki swych badań prezentuje na licznych spotkaniach.

12 października, godz. 17:00 – Joanna Jax – autorka powieści „Dziedzictwo von Becków”, „Długa droga do domu” i cyklu „Zemsta i przebaczenie”.

Nominowana do literackiej nagrody Warmii i Mazur „Wawrzyn”, gdzie otrzymała nagrodę czytelników. Spotkanie realizowane w ramach projektu Braniewski Maraton Literacki, dofinansowanego przez MKiDN.

24 października, godz. 17:00 – Andrzej Meller – dziennikarz, korespondent wojenny, autor książek, m.in. „Czołem nie ma hien” i  „Miraż”

Przez cały październik zapraszamy do oglądania wystawy „Stan grobów i cmentarzy wojennych woj. warmińsko-mazurskiego przed i po wykonaniu prac remontowych”, wypożyczonej z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

paz 1

 

paz 2