zdjęcie grupy dzieci z wychowawcą klubu Bjaczek

Bajaczek, biblioteczny skrzat książkowy odwiedził dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Braniewie . Wizyta stała się okazją do czytania bajek i rozmów. W najstarszych grupach z inicjatywy Bajaczka i przedszkolaków powstały kluby czytelnicze: SOWY MĄDRE GŁOWY (przy ulicy Sucharskiego) i NIEZAPOMINAJKI Z BAJKI (przy ulicy Różanej). Od tej pory Bajaczek będzie odwiedzał dzieci raz w miesiącu.Ciąg dalszy naszej niezwykłej podróży … 

 

Ostatnie spotkanie w ramach projektu Czytam sobie w bibliotece za nami. Dzisiaj „ekspedycja Amundsena” wyruszyła na biegun południowy. Wyprawie towarzyszyły niezbędne przygotowania: gromadzenie ciepłych ubrań, map, wybór kapitana statku i udział w grze symulującej etapy arktycznej podróży. Polarnicy zmierzyli się z falami oceanu płynąc raz statkiem a raz na dryfującej krze. Budowali igloo w Zatoce Wielorybiej i obserwowali pogodę za pomocą „lornetki. Uczestnicy wyprawy otrzymali Teczkę pełną niespodzianek…. Gratulujemy i życzymy wszystkim dalszych podróży z książeczkami z serii Czytam sobie… .Pamiętajcie będą czekać na Was w bibliotece.
Dziękujemy uczniom klasy II c i pani Hani Idzikowskiej za wspólną zabawę i czas, który spędziliśmy w bibliotece na czytaniu książek.